Skromne pożegnanie z Oporowską

Ostatni mecz na starym stadionie przy ul. Oporowskiej Śląsk Wrocław zakończył skromnym, bo jednobramkowym zwycięstwem, które dało awans na fotel lidera. Punktów na wyjeździe nie potrafili wyrwać piłkarze beniaminka – Podbeskidzia Białystok.Sobotnie spotkanie przy Oporowskiej było ostatnim na stadionie, który pamięta jeszcze lata 20. ubiegłego wieku. Kolejne mecze Śląsk będzie rozgrywał już na obiekcie zbudowanym specjalnie na Euro 2012.
&nbsp

156 bramek strzelonych w Ekstraklasie ma już na swoim koncie Tomasz… czytaj więcej&nbsp &#187 Mecz z Podbeskidziem był ważny nie tylko dlatego, żeby godnie pożegnać się ze stadionem, ale też z tego powodu, że wicemistrzowie celują w tym sezonie w pierwsze miejsce na koniec sezonu, więc potknięcie w meczu z beniaminkiem nie wchodziło w grę.
Awans w tabeli
Jedyna bramka padła w 22. minucie po podaniu Łukasza Madeja. Cristiana Omara Diaza mimo ostrego konta zdecydował się na strzał z pola karnego, ale piłkę do bramki skierował ostatecznie stojący na piątym metrze Piotr Celeban i to na jego konto zapisano gola. Po wyjściu na prowadzenie gospodarze cofnęli się do defensywy oddając nieco pola piłkarzom Podbeskidzia. Gorąco zrobiło się w końcówce pierwszej połowy, gdy groźnie strzelali m.in. Lirian Cohen i Robert Demjan. Marian Keleman nie dał się jednak zaskoczyć.
W 57. minucie bliski wyrównania był Juraj Dancik, ale Keleman instynktownie wybił piłkę. Chwilę później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął z kolei Łukasz Madej, ale tym razem to bramkarz gości stanął na wysokości zadania. Richard Zajac wyciągnął się jak struna i wybił piłkę lecącą prosto w &quot okienko&quot na rzut różny.
Trzy punkty pozwoliły wrocławianom wyjść na prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Czy utrzymają tę pozycję zależy od wyniku spotkania w Gdańsku, gdzie Lechia podejmuje dotychczasowego lidera – Lech Poznań.
Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 1:0 Bramki: 1:0 Piotr Celeban 22 . Śląsk Wrocław: Marian Kelemen – Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec – Waldemar Sobota 78. Przemysław Kaźmierczak , Sebastian Dudek, Sebastian Mila, Rok Elsner, Łukasz Madej 90. Piotr Ćwielong – Cristian Omar Diaz 61. Johan Voskamp . Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac – Juraj Dancik, Bartłomiej Konieczny, Krzysztof Król 59. Sebastian Ziajka , Tomasz Górkiewicz – Dariusz Łatka, Liran Cohen, Piotr Koman 67. Adam Cieśliński , Marek Sokołowski, Sylwester Patejuk 79. Adrian Sikora – Robert Demjan.
11. kolejka T-Mobile Ekstraklasy
21 października, piątek
22 października, sobota Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0Lechia Gdańsk – Lech Poznań 18.00
23 października, niedzielaŁKS Łódź – Wisła Kraków 14.30 Legia Warszawa – Widzew Łódź 17.00