Rachunki, Konta karty kredytowe

ABC rachunków dla młodzieży

Zgodnie z krajowym prawem od 13 roku życia każdy młodzieniec może założyć konto bankowe. Wymaga się do tego aprobaty opiekuna prawnego.

W jaki sposób konta młodzieżowe różnią się od normalnych?

Niektóre banki tworzą dodatkową ofertę dla ludzi w wieku 13-18 lat. Inne oferty dla niedorosłych wiążą np. z propozycją dla studentów.

Bezprecedensową pewną odmiennością jest przymus pozyskania akceptacji opiekuna na założenie rachunku. Poza tym, konta młodzieżowe z naturalnych względów najczęściej pozbawione są wszelakich uzupełniających opcji typu, kart kredytowych z wysokimi limitami itp.

Z reguły konta młodzieżowe są także w dużej mierze tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne rachunki dla dojrzałych.

Po co konto nastolatkowi?

W wieku 13-18 lat dużo ludzi wyczuwa mocną potrzebę uniezależnienia się od rodziców. Ukazywać się to może na niemało sposobów – chęć posiadania prywatnego rachunku jest prawdopodobnie jednym z najmniej niebezpiecznych…

Rachunki bankowe dają młodzieży możliwość nawiązania dojrzałego życia w sferze ekonomicznej. Oszczędzanie na koncie środków, finansowania zakupów

Niekiedy otworzenie konta dla nastolatka jest faktycznie nieodzowne z czysto praktycznego punktu widzenia. Nawet jeśli nie zachodzi taka niezbędność. Własne konto to idealna lekcja, którą dobrze jest rozpocząć jak najszybciej.

Jak można utworzyć konto dla nastolatka?

W zależności od banku, rachunki dla nastolatków można uzyskiwać za pomocą internetu, telefonu lub w oddziale banku.

Atrakcyjnym wyborem jest konto w mbanku. Na podstawie statystyk można powiedzieć, że konto w mbanku jest rewelacyjną ofertą na rynku. Główną zaletą konta w mbanku jest szeroka baza nieodpłatnych operacji.

Comments are closed.